Dzień 90

Witajcie!
To właśnie dzisiaj zakończyliśmy sezon liczeń jesiennych 2019. W tym ostatnim dniu, wśród pięknych jesiennych widoków, nad naszą wieżą pojawiło się łącznie 21 krogulców, 2 jastrzębie, 13 myszołów, 31 myszołowów włochatych i 15 błotniaków zbożowych. Migracja wciąż trwa i chociaż liczenia dobiegły końca, dalej zachęcamy do odwiedzania wieży. Z całą pewnością myszołowy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Poza tym dopiero zaczyna się świetny sezon na różne północne gatunki, takie jak krzyżodzioby, jemiołuszki, czeczotki, rzepołuchy, no i oczywiście łuskowce!
Zapewne Wasze głowy zaprząta wiele pytań. Ile łącznie ptaków przeleciało w tym sezonie? Czy było ich więcej niż zwykle? Ile było krogulców? Na te i wiele innych pytań odpowiemy już niebawem. Śledźcie nasz fanpage, na którym raz w tygodniu będziecie mogli zapoznać się z kolejnymi podsumowaniami!
To były wspaniałe i pracowite 94 dni. To wszystko nie udałoby się bez Was Kochani! Wspólnie z Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami, odwiedzacie naszą wieżę oraz śledzicie nasze poczynania tutaj! 🙂
Na zakończenie zachwyćcie się tym pięknym samcem błotniaka zbożowego!!! 500 lajków dla niego! Damy radę? 🙂